String

2020

National Library of Latvia

Video (2 synchronize 3D animations, 1920x1080px. Audio consists of quotes from different books. Audio voice: Renarts Braufmanis). Dance performance: Alise Putniņa.


Artwork String explores the relationships among text, image and sound thus transferring life causalities described in books to the visual storytelling. Threads in the animations are like a bridges between different actions and events. Twisted, knotted and tangled up strings are used as a visual narrative in order to reflect about daily life, cyclicality, complications, problems and solutions.

 

Aukla

2020

Latvijas Nacionālā bibliotēka

Video (2 sinhronas 3D animācijas, 1920x1080px. Audio veidots no dažādiem autorei nozīmīgu lasīto grāmatu fragmentiem, audio tekstu ierunājis Renarts Braufmanis). Dejas performance - Alise Putniņa.


Mākslas darbs Aukla pēta mijiedarbības starp tekstu, attēlu un skaņu, pārnesot grāmatās aprakstītās dzīves likumsakarības uz vizuālo tēlu pasauli. Animācijās redzamie pavedieni ir kā saiknes starp dažādām parādībām un kā saistviela darbību un notikumu virknēm. Izmantojot auklas, to vīšanos, samezglošanos un atpiņķerēšanos, tiek attēlotas ikdienišķas situācijas, cikliskums, sarežģījumi, problēmas un to atrisinājumi.

3D animācijas Aukla audio teksta fragments:

“Labdien, kā tev iet?

Viss kārtībā? Viss labi? Normāli?

Vienreizēji.

Brīnišķīgi.

Pasakaini. Līksmi.

Ir ok. Var iztikt.

Būs labi.

Ir sakarīgi.

Jēdzīguma koeficients svaidās no mīnusiem un nulli.

Ar ko tik es nenodarbojos.

Mājas, vīns, miegs, vīns, miegs. Mizantropijas rekords un rekorddaudzums vēmekļu.

Kas te notiek? Es nezinu.

Grūts jautājums, man nebija atbildes pašam sev. Uz mirkli es iztulkoju iekšpolitiskā kora izskanēšanu no skeleta kā rājienu sev par neatbildēšanu”.

 

Built with Berta.me